Dechová soustava - pokračujeme
Rýma
Opakovaným drážděním/dloubáním/, nebo vlivem par, či špatným metabolismem (cukrovka, ledviny), dochází až k chronickému zánětu nosní sliznice. Dále se v ní objevuje vyrážka, ekzém nebo množství hlenu.
Náprava
U ekzému jsou výborné výplachy heřmánkem, ve druhém případě 5 minutový odvar mydlice, nebo k odstranění nadbytečného hlenu se vtáhne ze dlaní trochu žitné do nosu. Prudké pálení a zprvu zvýšené odměšování hlenu brzy poleví a nos bude po delší časové úseky suchý. Dostaví-li se zase lechtání a kýchání, opakujeme nebo nyní vtáhněte octovou vodu. Účinek je v tom, že se nosní sliznice stáhne a zánět zamezí.
Jiný prostředek k léčení je kafrový olej a na počátku rýmy jim potřete vatičkou vnitřní nosní stěny (štětečkem). Rýma rychle ustoupí.
Akutní rýma se objevuje jako první příznak nachlazení. Jde o zánět sliznice nosní a vedlejších nosních dutin. Ty zduřují a vylučují nadměrně mnoho sekretu. Nos je ucpán, dýchání je obtížné a vzniká pocit tlaku v hlavě.
Náprava
Pomáhá inhalace.
Stísněnost hrudi
Náprava
Ráno sklenice čerstvé vody a večer vlažná lázeň na nohy ze svařeného senného květu. Po lázni se vypije šálek čaje z ptačince nebo dva koflíky řebříčku.
Dále se doporučuje potírání prsou francovkou a solí.
Zánět bránice
Je velmi nebezpečný a nikdy se neobejdeme bez lékaře. Co můžeme udělat? Zánět se dostavuje zřídka kdy samotný, většinou společně se zánětem pohrudnice a pobřišnice. Prudká horečka, třesavka, trhavé a bodavé bolesti v bránici při dýchání, neuhasitelná žízeň jsou příznaky této nemoci. Kašel, mluvení, kýchání, polykání zvětšují bolest. Palčivá horkost v těle, zvracení a náklonnost ke zvracení znamená pokrok nemoci, která se v 7 dnech rozhodne. Pití vody škodí!
Náprava
Doporučuje se kyselka nebo cukrová voda se šťávou s pomerančových květů. Aby se zmenšil zánět, přikládá se na krajinu bránice utřená černá ředkev, nebo práškový zázvor s pálenkou nebo hořčičná náplast.
Je to následek stupňovaného kataru hrtanu. Příznaky jsou: chraptivost, drsný hlas, suchý kašel, pocit úzkosti!
Náprava
Léčí se dietou v jídle a pití, klidem. Nápojem je střídavě heřmánek ve směsi s mátou, nebo horké mléko smíchané s alkalickou kyselkou.
Pozvolné rozpadávání plic se nazývá souchotiny. Následují často po předchozím nezhojeném zánětu plic. Souchotiny postihují více slabé a skrofulózní osoby a mohou být zděděné nebo přenesené. Poznáme je podle chrchlů smíšených s pěnivou krví,podle opakovaného kašlání, při kašli odcházejí nepatrné částečky rozrušených plícních sklípků a tak dochází k postupnému rozpadávání plic. Nemusí se vždy jednat o krvácení z plic!
Náprava
Nemocnému se podává dobrá strava a nesmí se rozčilovat.
Pije čaj z kostivalu, žahavek, šalvěje, ostružiníku nebo pampelišky ve velkých dávkách. Mají léčivé účinky. Z jídel se doporučuje mléko, ovesný, čočkový, hrachový sliz, rýže, fazole a vajíčky.
Vše konzultujeme s lékařem a jsme v jeho ošetřování.
Je to zánět blány, která povléká plíce a vnitřní stěnu hrudníku. Příčinou bývá nachlazení, poranění, zánět plic, zánět osrdečníku a jater, tlak nádoru, souchotiny v počátcích, aj. Příznaky jsou bolesti při hlubokém dýchání, kašel, stísněnost, píchání na straně. Na onemocnělé straně neslyšíme uchem ani dýchání, ani chvění hrudníku při mluvení, toho příčinou je nahromaděná tekutina v pohrudničním vaku.
Jiný tzv. suchý zánět má průběh nemoci prudký, 10 - 14 dnů, výsledek je různý dle konstituce a původní příčiny. Jako následek se mohou dostavit vodnatelnost hrudní, nemoci plic, ztluštěniny a srůsty obou listů pohrudnice, zkřivení páteře.
Náprava
Děláme odváděcí lázně a záviny. Pokud nepropukly ještě i plicní souchotiny, provádí se potné procedury a sice 3 krát v týdnu parní lázně, suché záviny se třením těla, obklady na prsa.
Nastal-li zánět plic, léčí se nejprve on, zánět. Dieta, lehká strava. Denní masáž prsou bez ohledu na dostavující se snad bolesti, jednostranné hluboké dýchání, cvičení paží, trupu, pití čaje z jalovce.
Jinak jsme pod stálou kontrolou lékaře.
Zánět v krku
Náprava
Listy ostružiníku se důkladně vaří ve vodě, pak se přes hrnec nasadí nálevka a páry se vdechují do úst. Poté odvar využijeme ke kloktání.
Komentáře
Přehled komentářů
pichani na hrudi
Re: dechova soustava
(Astroesoterická společnost, 28. 3. 2011 11:36)Příčin může být více.. Z hlediska celostního může jít o "pichlavou komunikaci", stačí být vstřícný a píchání pomine. Klidné procházky, hluboký pomalý dech řízen vědomě, nenamáhat se fyzicky, jakmile bodání nastane.. Bylinkové čaje pro plíce. Návštěva lékaře neuškodí!!
Re: dechova soustava
(Astroesoterická společnost, 3. 4. 2011 19:01)Můžete vyzkoušet bylinkové čaje na plíce, na průdušky apod. Omezte v době píchání tělesnou aktivitu. V onu chvíli, kdy píchání pocítíte, zcela se přestaňte na chvíli hýbat, můžete-li lehněte si. Pokud se na problém moc soustředíte, pak si jej přivoláváte i psychicky..
Re: dechova soustava
(Astroesoterická společnost, 7. 3. 2011 22:13)Píchání na hrudníku je vážná věc a lze příčinu nalézt v Horoskopu. Další konkrétní zjištění poskytne lékař. Pokud neberete drogy, které píchání nejen v hrudníku ale i v hlavě aj. působí a nemáte-li zraněná žebra, či pourazový stav, pak Vám od stolu víc neřeknu.. málo jste uvedla. Přeji zdraví, LoV.
dechova soustava
(reinhartova, 20. 12. 2010 20:24)